Handicaprådets medlemmer - Gentofte Kommune

Handicaprådets medlemmer

Adresseliste for medlemmer og stedfortrædere.

Handicaprådet i Gentofte Kommune

 

Ordinære medlemmer

Adresse, telefon & mail

Stedfortræder

Adresse, telefon & mail

Bente Frimodt-Møller 

Kommunal-
bestyrelses-
medlem

Bernstorffsvej 161
2920 Charlottenlund

befr@gentofte.dk

Ulrik Borch 

Kommunal-bestyrelses-
medlem

Bernstorffsvej 161
2920 Charlottenlund 

knbo@gentofte.dk

Anne Hjort

Kommunal-bestyrelses-
medlem

Bernstorffsvej 161
2920 Charlottenlund

anhj@Gentofte.dk

Jesper Kamp Nielsen

Kommunal-bestyrelses-
medlem

Bernstorffsvej 161
2920 Charlottenlund

jekn@gentofte.dk

Jeanne Guldbrand Toxværd

Kommunal-bestyrelses-medlem

Bernstorffsvej 161
2920 Charlottenlund

jeat@gentofte.dk

Marie-Louise Andreassen

Kommunal-bestyrelses-medlem

Bernstorffsvej 161
2920 Charlottenlund

ma@Gentofte.dk

Søren Kjellerup

Leder

Rådhuset
Sociale Institutioner og Familieplejen

Tlf: 3998 4066
skje@gentofte.dk

 

Michael Holst

Planchef

Rådhuset
Plan

Tlf: 3998 3114
miho@Gentofte.dk  

 

 

Hans Rasmussen
(formand)

DH Gentofte

Dansk Blindesamfund

Bakkedal 12
2900 Hellerup

Tlf.: 3965 7035 
Mobil: 4046 4152
formanden@dh-gentofte.dk

Ina Ringgaard Sørensen

DH Gentofte

Høreforeningen

Sankt Peders Vej 5, 1.4
2900 Hellerup 

tlf: 4390 4360 

ina.ringgaard@gmail.com 

Elisabet Sinding

DH Gentofte

Dansk Handicap Forbund

Strandlund 112, 1.
2920 Charlottenlund

Tlf.: 3024 6908
elisabet@sinding.dk

Kathia Schierning

DH Gentofte

ADHD Foreningen

Ved Ungdomsboligerne 50
2820 Gentofte

Tlf.: 2327 0888 kathiasch@outlook.dk

Jacob Monies(næstformand)

DH Gentofte

Scleroseforeningen

Lille Strandvej 12B, 1.th.
2900 Hellerup

Tlf.: 2072 3537
jdmon@webspeed.dk

Jan Voltelen

DH Gentofte

PTU

Rygårds Allé
2900 Hellerup

Tlf: 3962 0445
j.voltelen@mail.dk

Jan Chr. Mollerup

DH Gentofte

Landsforeningen LEV

Skolebakken 17
2820 Gentofte

 

Tlf.: 3965 8767 f.mollerup@mail.dk

Søren Bork

DH Gentofte

Landsforeningen Autisme

Sundvej 1, 4. tv
2900 Hellerup

Tlf: 6065 6398
sbork@webspeed.dk

Jørgen Brødsgård Thomsen

DH Gentofte

Spastikerforeningen

Munkely 4
2870 Dyssegaard

Tlf.: 3964 4858
jbthomsen@live.dk

Mitzi Reinau 

DH Gentofte

Astma-Allergi Danmark

Bakkedal 12
2900 Hellerup 

Tlf.: 3965 7035  
mitzi.reinau@webspeed.dk


 

 

 

 

Ansvarlig for siden:

Stab & Udvikling
Bernstorffsvej 161, 2920 Charlottenlund, 39980000,